Hastanemizde Karne Sevinci

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü proje kapsamında; Başhekim Prof. Dr. İsmail Cinel’in koordinasyonu ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk hastalar için açılan sınıfta eğitim alan öğrencilere yılsonu karneleri verildi.

Törene, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Milli Eğitim İlçe Müdürü Aytekin Yılmaz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Perran Boran, başhekim yardımcıları, hastane müdürü, hekimler, öğretmenler, hasta çocuklar ve aileleri katıldı.

Okul atmosferi hastaneye taşındı

Öğretmenlerinin hastanedeki sınıfta vermiş olduğu dersler sayesinde hasta çocuklar bir yandan tedavileri devam ederken diğer yandan derslerinden geri kalmadı. Hastane sınıfına gelemeyecek durumda olan öğrencilere de odalarında eğitim sağlandı.

Yılsonunda 10 çocuk karne aldı

Hastanede yapılan karne töreninde konuşan Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, böyle güzel ve özverili ortamda ilk defa bulunduğunu belirterek Pendik’te 135.000 öğrencinin karne aldığını ancak hastanede yapılan bu karne töreninin en anlamlı tören olduğunu söyledi.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, öğretmen ve hastane çalışanlarının çaba ve gayretinin çocukları çok mutlu ettiğini ve bu özverinin çocukların hayata bağlanmaları için çok anlamlı olduğunu belirtilerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Tören sonunda çocuklara karneleri ve başarı belgeleri, ders veren öğretmenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

1

2

3

4

5

6

8

HIZLI ERİŞİM